close
دانلود آهنگ جدید
حل مشکلات استخدام در طرح مهرآفرین
سوالات گزینش
موضوعات
سوالات استخدامی
سوالات استخدامی بانک ملت
سوالات استخدامی بانک دی
سوالات استخدامی قوه قضائیه
سوالات رایج در آزمون های استخدامی
سوالات استخدامی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی وزارت بهداشت
سوالات استخدامی شرکت نفت
سوالات استخدامی شرکت مخابرات
سوالات استخدامی بانک مهر
سوالات استخدامی تامین اجتماعی
سوالات استخدامی رشته حسابداری
سوالات استخدامی رشته مدیریت
سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوین
سوالات استخدامی رشته پرستاری
سوالات استخدامی شهرداری ها
سوالات گزینش و مصاحبه استخدامی
سوالات استخدامی بانک کشاورزی
سوالات استخدامی استانداری ها
سوالات استخدامی بانک صادرات
سوالات استخدامی بانک ملی
سوالات استخدامی نیروی انتظامی
جزوه آموزشی چگون استخدام شویم
سوالات استخدامی دانش کامپیوتر
سوالات استخدامی بانک کارآفرین
سوالات و جزوات دانش علوم بانکی
سوالات استخدامی فرودگاه های کشور
سوالات استخدامی بانک سپه
سوالات استخدامی وزارت نیرو
سوالات استخدامی نیروگاه اتمی بوشهر

اخبار استخدامی استانها
استخدام شرکت های بیمه
استخدام بانک ها
استخدام دانشگاهها و موسسات آموزش عالی
موسسات مالی واعتباری
استخدام نیروهای مسلح
استخدام اپراتورها
استخدام بر اساس حرفه
استخدام های ویژه و سراسری

استخدام ادارات دولتی و شرکت های خصوصی
نتایج اعلام شده

اطلاعات کاربری

عضو شويد
فراموشی رمز عبور؟

نام کاربری :
رمز عبور :

عضویت سریع عضویت سریع
کاربران
اشکان نعمانی نژاد
رسول بخشی زاده
shervinzamiran
سامان بابایی
سیف الله مرادی
سید جمال حسینی
مجید جاودانی
علم و خرد
جواد فقیهی
izd
لیلی منصوری
زهرا دستار
گروه طلای نرم
مصطفی سلیمانی
جلال سامانی
مرتضی صالحی
فاطمه سادات محسنی درواری
ایوب حیدری
حامدزارعی
hesam
امین دستوری
محمدرضاخادم
مینامحمدزاده
golshan ghobadi
سید امین رضایی نژاد خاجانی
سعید غنوی
HAMIDEAKBARZADE
زهراشرفی
امین اصلانی کیا
معصومه پیشگر

حل مشکلات استخدام در طرح مهرآفرین

در ماه‌های گذشته زمان اعلام نتایج و یا برگزاری آزمون‌های استخدامی سازمان‌های دولتی تبدیل به یک علامت سوال بزرگ در ذهن بسیاری از متقاضیان این استخدام‌ها در استان‌های مختلف کشور شده است. سؤالی که هر روز از سوی بسیاری از خوانندگان نشریه بازارکار مطرح می‌شود و ما نیز پاسخ آن را از معاون راهبردی منابع انسانی معاونت ریاست‌جمهوری جویا شدیم که وی ابلاغ طرح مهرآفرین را پاسخی به همه این سؤال‌ها دانست.
وی با اشاره به اینکه در گذشته فرآیند استخدام کارمندان در سازمان‌های دولتی پیچ و خم‌های زیادی داشت و مشکلات زیادی ایجاد می‌کرد گفت: با مصوبه هیئت‌وزیران در قالب طرح مهرآفرین تمامی این مشکلات برطرف شده است.


تحریری نیک‌صفت با بیان اینکه در این مصوبه که به امضای رئیس‌جمهور رسیده، اختیارات برگزاری آزمون‌های استخدامـی به استانداران تفویض شده است ادامه داد: در طرح مهرآفرین تمامی فرآیند استخدام با مدیریت استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی در یک بستر الکترونیک یعنی سامانه کارمند ایرانی انجام می‌گیرد.

مجوزهای استخدامی به استانداری‌ها ابلاغ شد
وی در پاسخ به این سوال ما که این فرآیند چه زمانی عملیاتی می‌شود گفت: پس از تصویب این مصوبه در روز چهارشنبه ۶ دی‌ماه کلیه آئین‌نامه‌ها و مجوزهای استخدامی استان‌ها روز شنبه ۹ دی ماه از طریق سامانه کارمند ایرانی به استانداری‌ها ابلاغ شده است.
معاونت راهبردی منابع انسانی معاونت ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه مجوز استخدامی دستگاه‌های اجرایی نیز طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود افزود: هم‌اکنون در حال برگزاری دوره آموزشی برای دستگاه‌های اجرایی در رابطه با چگونگی اجرای این مصوبه هستیم و در چند روز آینده سهمیه استخدامی آن‌ها نیز ابلاغ می‌گردد.
پیش‌بینی تمامی فرایند استخدام در سامانه کارمند ایران
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های طرح مهر‌آفرین افزود: در سامانه کارمند ایران تمامی فرآیند استخدام پیش‌بینی شده و حتی نمونه فرم‌های مربوطه نیز در اختیار استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی قرار داده شده است.
تحریری نیک‌صفت با اشاره به اینکه نمونه آگهی استخدام را نیز در سامانه کارمند ایران قرار دادیم عنوان کرد: در سامانه توضیح داده شده که برای استخدام هر پست سازمانی چه مدارکی نیاز است و چه مراحلی باید سپری شود.
وی با اعلام اینکه تمامی فرآیند استخدام از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری تفویض شده است ادامه داد: ما فقط از طریق سامانه بر کلیه فرآیند نظارت داریم.
معاون راهبردی منابع انسانی معاونت ریاســـت جمهوری در ادامه با اشاره به فواید این طرح گفت: طرح مهرآفرین چندین فایده دارد، اول اینکه نیاز نیست فرد به خاطر یک کار اداری ساده به تهران بیایند و می‌توانند تمامی امور را در استان خود پیگیری کنند.
وی افزود: از طرف دیگر اگر همه به تهران مراجعه کنند فشار کاری سبب می‌شود که ما نتوانیم به موقع جواب متقاضیان را بدهیم.
تحریری نیک‌صفت با بیان اینکه با تقسیم کار انجام گرفته مردم زودتر به نتیجه می‌رسند ادامه داد: از طرف دیگر یکسری امور اضافی نیز در روند استخدام بود که حذف شده است و این موضوع هم رضایت دستگاه و هم مردم را به دنبال دارد.

زمان انتشار آگهی و اعلام نتایج آزمون استخدامی
معاونت راهبردی منابع انسانی معاونت ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که براساس این مصوبه نتایج آزمون‌‌هایی که برگزار شده چه زمانی اعلام می‌شود و استان‌هایی نیز که آزمون برگزار نکرده‌اند چه زمانی اقدامات لازم را انجام می‌دهند؟ گفت: با ابلاغ مجوزهای استخدامی در روز ۹ دی ماه عملاً کارها شروع شده و باید هر چه زودتر نتایج اعلام شود.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون استانداری‌ها مشکلی جهت انتشار آگهی استخدام و برگزاری آزمون ندارند افـــزود: این موضـــــوع به سرعت عمل استانداری‌ها بستگی دارد، اما من به آن‌ها توصیه می‌کنم در حداقل زمان و قبل از به پایان رسیدن دولت دهم کلیه فرآیند را انجام دهند و از مجوزهای در نظر گرفته شده استفاده کنند.
معاون معاونت ریاست‌جمهوری ادامـه داد: در رابطه با عـدم اعلام نتایج و یا برگزاری آزمون نباید بهانه آورده شود که کارهــــــا در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی معطل مانده است زیرا با ابلاغ مجوزهای لازم دیگر موانعی بر سر راه اعلام نتایج وجود ندارد.
وی افزود: با این روش یک وحدت رویه‌ای در فرآیند استخدام ایجاد شده و به پذیرفته‌شدگان آزمون‌ها بلافاصله کد استخدامی داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند پس از گزینش مشغول به کار شوند.

استخدام‌های جدید مشکل بودجه‌ای ندارند
تحریری نیک‌صفت در پاسخ به سوال دیگر ما مبنی بر اینکه برخی از مسئولان پیش‌بینی نشدن بودجه را دلیلی برای عدم استخدام‌های جدید نام می‌بردند و آیا هم‌اکنون این مشکلات برطرف شده است گفت: این مصوبه با پیشنهاد رئیس‌جمهور و به تائید وی و کلیه هیئت‌دولت رسیده است و با این اوصاف منابع مالی آن نیز پیش‌بینی شده است، زیرا استخدام بدون بودجه عملیاتی نمی‌شود.
نحوه نظارت بر فرآیند استخدام‌های دولتی
معاون راهبردی منابع انسانی معاونت ریاسـت‌جمهوری در پاسخ به این سوال که نحوه نظارت بر فرآیند اســتخدام و پیگیری مشکلات به چه صورت است گفت: با این روش نظـارت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاســت‌جمهوری بیش از گذشته شده و می‌توانیم از طریق سامانه کارمند ایرانی کلیه فرآیند استخدام را بدون دخالت رصد کنیم.
وی با اشاره به اینکه ما در موارد لزوم فقط فرم‌ها را تائید می‌کنیم ادامه داد: با این روش دیگر نیاز به نامه‌نگاری نیست و ما حضور فیزیکی نخواهیم داشت.
تحریری نیک‌صفت با اشاره به اینکه جهت نظارت بر درست اجرا شدن مصوبه با دستور رئیس‌جمهور یک ستاد راهبری در معاونت توسعه و سرمایه انسانی تشکیل شده است ادامه داد: من مسئولیت این ستاد را بر عهده دارم و مقرر شده تا هر هفته تشکیل جلسه دهد و به مشکلات رسیدگی کند.
وی افزود: همه کسانی که در زمینه اجرای مصوبه مشکل دارند (چه مردم و چه دستگاه‌ها) می‌توانند با ستاد مذکور مکاتبه کنند تا به مشکلات رسیدگی شود.

تعداد مجوزهای استخدامی براساس نیاز سازمان‌ها

معاون معاونت ریاست جمهوری در ادامه سخنانش پیرامون تعداد مجوزهای استخدامی گفت: مجوزهای استخدامی با رعایت قانون به تعداد نیازهای سازمان‌های ابلاغ شده است.
وی در پاسخ به این سوال که برای بخش‌هایی که به دلیل فعالیت‌های توسعه‌ای همانند بخش بهداشت و درمان چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟ گفت: با توجه به اعلام نیاز مسئولان بخش بهداشت درمان سعی شده تا با پیش‌بینی سهمیه خوبی نیازهای آن‌ها برطرف شود.
تحریری نیک‌صفت در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح سبب رضایت مردم شده و نشاط و شادی را در جامعه به دنبال داشته باشد.
لازم به ذکر است که هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۹/۹/۱۳۹۱ بنا به پیشنهاد و تایید رئیس جمهور، وزراء و معاونین رئیس جمهور به استناد اصول ۱۲۶ و ۱۲۷ و ۱۳۸  قانون اساسی و به استناد مواد ۱۸۱ و۱۸۶ و بند «ه» ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بند ۱۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور «طرح مهر آفرین» را تصویب کرد.
بر اساس این مصوبه بالاترین مقام دستگاه اجرایی و استانداران و معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی آنان و یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسئولیت‌های اصل ۱۲۶ قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی برای اعمال اختیارات رئیس جمهور و هیئت‌وزیران در امور اداری و استخدامی و نیز امور برنامه و بودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.
همچنین دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها موظفند با رعایت موارد پیش‌بینی شده راسا و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز و اعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه‌های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی و به‌کار گیری و جذب و استخدام افراد اقدام و شماره مستخدم را نیز اختصاص دهند .


نمایش اطلاعات این پست
نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره سایت
مرجع آخرین و بروزترین اخبار به همراه نمونه سوالات استخدامی
جديدترين مطالب سايت
استخدام مهندس عمران جهت دفتر فنی کارگاه در کرج اردیبهشت97
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام لیسانس حسابداری تمام وقت در تهران اردیبهشت97
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام نجار ماهر در شرکت معتبر در تهران اردیبهشت97
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام حسابدار در شرکت انتخاب مفید در تهران اردیبهشت97
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام بازاریاب در یک شرکت معتبر در تبریز اردیبهشت 97
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران اردیبهشت97
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام فروشنده در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران اردیبهشت97
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام حسابدار ارشد در شرکت معتبر در قزوین اردیبهشت97
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران اردیبهشت97
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 ---------------------------------
استخدام ۵ ردیف شغلی در شرکت معتبر در تهران بهمن96
شنبه 14 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام مهندس IT جهت همکاری در شهر مشهد بهمن96
دوشنبه 09 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس فروش در کارخانه معتبر در تهران بهمن96
دوشنبه 09 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام تعدادی فارغ التحصیل رشته های متالوژی و مکانیک در تهران بهمن96
دوشنبه 09 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام کارمند اداری مسلط به ورد و اکسل در تهران بهمن96
یکشنبه 08 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس بازرگانی جهت کار در واحد بازرگانی در تهران بهمن96
یکشنبه 08 بهمن 1396 ---------------------------------
استخدام طراح آقا مسلط به کرل و فتوشاپ در تهران دیماه96
چهارشنبه 27 دی 1396 ---------------------------------
استخدام مهندس مکانیک در شرکت کارافن پویان سپهر در تهران دیماه96
پنجشنبه 07 دی 1396 ---------------------------------
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت نگین خودرو در تهران دیماه96
پنجشنبه 07 دی 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس خبره مالی در یک شرکت معتبر در تهران اذر96
شنبه 18 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام تعدادی مشاور حرفه ای جهت کار در تهران آدر96
چهارشنبه 08 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام مهندس برق و حسابدار در شرکت معتبر در اصفهان آدر96
یکشنبه 05 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام گرافیست در شرکت ماهان تکنولوژی در تهران آدر96
یکشنبه 05 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت پروژن در تهران آذر96
یکشنبه 05 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل تولید آقا در تهران اذر96
یکشنبه 05 آذر 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس فروش،کارشناس حسابداری و کارشناس بازرگانی در تهران آبان 96
سه شنبه 30 آبان 1396 ---------------------------------
استخدام ۵ ربطی شغلی در شرکت معتبر در البرز ابان96
شنبه 20 آبان 1396 ---------------------------------
استخدام منشی و بازاریاب در یک شرکت معتبر در تهران ابان96
شنبه 20 آبان 1396 ---------------------------------
استخدام شرکت توره شیمی پارس در شهر تهران ابان96
شنبه 20 آبان 1396 ---------------------------------
استخدام حسابدار مالی جهت کار در شهر تهران ابان96
شنبه 20 آبان 1396 ---------------------------------
استخدام کارشناس کامپیوتر در یک شرکت معتبر در تهران مرداد96
سه شنبه 31 مرداد 1396 ---------------------------------

آمار سایت
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب : 13942
کل نظرات : 3987

آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین : 14
تعداد اعضا : 7645

کاربران آنلاین کاربران آنلاين

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز : 824
بازدید دیروز : 1,747
گوگل امروز : 1
گوگل دیروز : 7
بازدید هفته : 12,207
بازدید ماه : 60,561
بازدید سال : 2,250,686
بازدید کلی : 19,098,297
آی پی : 18.205.96.39
مرورگر :
سیستم عامل :
تبلیغات متنی
سوالات استخدامی وزارت بهداشت
پشتیبانی
مطالب پر بازدید مطالب تصادفی
استخدام های پیش رو در سال 93
استخدام وزارت آموزش و پرورش سال 92
شروع استخدام های جدید در سال آینده -سال 93
استخدام سازمان تامین اجتماعی سال ۹۳+ حذف امتیاز بومی گزینی
استخدام بانک ها در سال ۹۲
زمان مصاحبه قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت سال ۹۲
استخدام استانداری ها سال 92
استخدام بانك سینا سال 92
استخدام وزارت نیرو سال 93 - اعلام نتایج
استخدام شهرداری ها سال 93 - دریافت کارت ورود به جلسه
استخدام قوه قضاییه در سال ۹۳ + زمان ثبت‌نام آزمون قضاوت ۹۳
استخدام آموزش و پرورش سال ۹۲
دانلود نمونه سوالات گزینش و مصاحبه های استخدامی + پاسخنامه
استخدام بانک کشاورزی سال 93 - (اطلاعات مصاحبه شوندگان)
آخرین اخبار استخدامی استانداری آذربایجان شرقی 92+اطلاعیه اداره کل ثبت احوال
آزمون جذب مربیان پیش دبستانی،نیروهای شرکتی و قراردادی سال 92
آخرین اخبار استانداری اردبیل سال 92 - استخدام ها در اردبیل قانونی است
استخدام سازمان بهزیستی سال ۹۲+ استخدام در شیرخوارگاه های کشور
استخدام نیروی انتظامی سال ۹۲ - امروز آخرین مهلت ثبت نام
اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی کشور سال 92
استخدام شرکت نفت سال ۹۳ - صادر شدن مجوز استخدام پذیرفته‌ شدگان وزارت نفت
آگهی استخدام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سال 92
استخدام استانداری زنجان سال ۹۲ +اطلاعیه شماره 8 و 9
دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها
اخبار استخدامی استانداری ها سال 93
استخدام سازمان بهزیستی سال ۹۳ (استخدام ۱۷۶نفر)
استخدام شرکت ملی گاز ایران سال 93 - شروع به کار کارآموزان گروه پنجم جذب ۹۱
استخدام وزارت بهداشت سال 93 - استخدام 16 هزار نفر نیروی جدید
استخدام آموزش و پرورش سال ۹۲ + آزمون جدیددر راه است
آزمون استخدامی بانک صادرات ایران سال 92 - تغییر زمان توزیع صدور کارت آزمون
استخدام بانک قرض الحسنه رسالت واقع در تهران - 13 دی 93
آگهی استخدام در شرکت هوشمند داتیس
استخدام کادر فروش در شرکت بازرگانی دید افراز در تهران - دی 93
استخدام در یک شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات (محدوده یوسف آباد)
استخدام کاردانی در شركت آسان موتور نماينده رسمي هيونداي موتور كمپاني در ايران 93
استخدام تعدادی آقا جهت یک آژانس در اهواز آذر95
استخدام خانمی باتجربه در امور منزل در تهران اردیبهشت95
آگهی استخدام جهت کار در کلینیک MMT
استخدام فارغ التحصیل در رشته مدیریت بازرگانی واقع در استان هرمزگان - اسفند 93
استخدام وزارت بهداشت سال 92
استخدام روتوش کار جهت کار در عکاسی واقع در تهران
استخدام مهندس الکترونیک مسلط به Altiumدرتهران دی94
استخدام قرار دادی در پارس جنوبی بهمن 92
استخدام شرکت معماران اقتصاد بین الملل تندیس | 27 اردیبهشت 93
استخدام نقشه کش صنعتی مسلط به نرم افزار کتیا در تهران
استخدام منشی مسلط به کامپیوتر و حسابداری در تهران - اسفند 93
استخدام مسئول دبیرخانه در شرکتی فعال در زمینه IT تیر 94
استخدام دفتر مرکزی آزمون های ویرا در سراسر کشور مهر 93
استخدام در بانک دی ۹۴ +استخدام جدید در بانک دی
اعلام اسامی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری ایلام
استخدام تعدادی کمک حسابدار در پارسیان حساب - 4 خرداد سال 93
استخدام در شرکت آب بان شهریور 93
استخدام کارمند در پوشاک تهران پخش مرداد 93
استخدام شرکت اندیشه گویان آفتاب - شاگا در بخش الکترونیک و فناوری اطلاعات
استخدام در شرکت صبا فولاد خلیج فارس
آگهی استخدام جهت بازرگانی جهان گستر
استخدام شرکت اورند پلاستیک در تهران
استخدام جهت آشپزی و پخت کیک و شیرینی – 29 آذر ۹۳
استخدام اپراتور سیستم فروش در شرکت توزیع گستران در اهواز مرداد95
استخدام نهاد ریاست جمهوری سال ۹۲ +تغییر زمانبندی
براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود.

لینک دوستان پیوندهای روزانه
تمامی حقوق مطالب این سایت مربوط به سایت کار 24 می باشد و کپی برداری به شدت پیگرد قانونی دارد. | طراح قالب: کدستان